RESMİ KURUMLAR
KURUM MÜDÜRÜ ALİ ŞANOĞLU


Ö Z G E Ç M İ Ş


  Tarihi Sinop Cezaevi Serbaş Gardiyanı Osman Şanoğlu’nun oğlu olmanın şerefi ve onurunun beraberinde getirdiği devlet disiplinini,millet sevgisini genlerinde taşıyarak 1964 yılında Sinop’ta dünyaya gelen Ali Şanoğlu, Annesi Elmas Hatun Çepni Türklerinden Oflu Hızıroğlu Şevki beyin kızıdır.

  Ali ŞANOĞLU; ilkokul, ortaokul ve liseyi Sinop’ta bitirmiş ve 1987 yılında Adalet Yüksek Okulunda Ön lisans örgün eğitimini, daha sonra dikey geçiş sınavıyla Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır.1989 yılında evlenmiş iki çocuk babasıdır.

  Hayranlık duyduğu baba mesleğine 1991 yılında Kastamonu Bozkurt İlçe Cezaevine açıktan atama yoluyla idare memuru olarak başlamıştır.

  Adalet Bakanlığı tarafından görevde yükselme ve müdürlük kursunda elde ettiği kurs birincilik derecesiyle 1993 yılında Bayrampaşa Terör ve Anarşist Suçlar Kurumuna 2. müdür olarak atanmıştır.

  1995 yılında aynı yer Bayrampaşa Terör ve Anarşist Suçlar Kurumuna 1.müdür daha sonraki yıllarda sırasıyla;

  Üsküdar Paşakapısı , Kastamonu E Tipi , Bursa E Tipi, Gemlik Açık Cezaevi ve İzmir Çocuk Eğitim evi (Bölge ıslahevi), Bursa H Tipi Yüsek Güvenlikli Kapalı Cezaevlerinde birinci müdürlük görevlerini yapmıştır.

  Bursa’da geçirmiş olduğu rahatsızlığı nedeniyle öğretim görevlisi olmak istemiştir. Ankara Sincan L1 Kapalı Ceza infaz kurumu 2.müdür kadrosunda iken Ankara Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlügü Personel Eğitim Merkezine Geçici yetkili öğretim görevlisi hizmetinde bulunmuş olup;

  28.02.2017 tarihinde Ankara Sincan L2 Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna Kurum müdürü olarak atanmış ve halen aynı yerde kurum müdürü olarak görevine devam etmektedir.


  Önceki Kurum Müdürleri
SİTEMİZİ
 
T.C. Adalet Bakanlığı Sincan 2 Nolu L Tipi Kapalı CİK Resmi Web Sitesi © 2016 Tüm Hakları Saklıdır. →WebPortal← WebMaster F.B.